top of page
momo

Кориця

  • Фото автора: Виктория Щеглова
    Виктория Щеглова
  • 1 жовт. 2019 р.
  • Читати 2 хв

Оновлено: 2 груд. 2019 р.

У давні часи торгівельники, що привозили з далеких країн прянощі, ретельно приховували інформацію де саме вирощується та чи інша спеція.

Кориця (англ. cinamon)
Кориця (англ. cinamon)

Та ще вигадували фантастичні історії про труднощі, з якими стикалися мандрівники, що наважувались на подорож у далекі країни.


Так, Геродоту арабські купці розповідали, що корицю у свої гнезда збирають великі птахи. І їх доводиться годувати м'ясом, від тягаря гніздо ламається і кориця дістається людям.


А якщо серйозно, то кориця дуже корисна та любима наша спеція у масалі!


Ось декілька цікавих фактів про неї:


1.Кориця може виростати до 15 метрів заввишки, це досить високе та міцне дерево, однак окультурені сорти значно нижчі.


2. Дерево кориці вічнозелене і цвіте зеленуватими квітами, які мають дуже неприємний запах не дивлячись на такий приємний у деревини.


3. У кориці є «фальшивий двійник» - касія, китайське коричне дерево. Кора касії значно товстіша, вона має червонуватий відтінок і за структурою нагадує дерево. Натомість кориця менш щільна, розсипчасту і має значно кращий аромат. Виготовлення приправи з кори касії більш економічно вигідніше і тому на полицях супермаркетів переважно більша частина кориці насправді кора касії.


4. Кориця виявлена при розкопках Єгипетських пірамід, а також відомо, що її використовували в Стародавньому Римі та Античній Греції. В Середньовіччі походження цієї пряності було загадкою для західного світу, до Європи вона потрапляла з Єгипту та Александрії, куди її привозили арабські купці.


5. Кожного року у світі виготовляється близько 30 000 тонн кориці, а найбільш цінною вважається кориця вирощена в Шрі-Ланці.


6. Цікавим також є те, як виготовляють корицю. Спочатку дворічну рослину зрізають під корінь, протягом року на місці зрізу з'являються молоді пагони і саме з них зрізається кора. Верхній щільний шар зчищають, оскільки як приправу використовується лише пів міліметрова внутрішня частина кори. Далі отримані смужки сушать і саме на цьому етапі кориця скручується в звичні нам трубочки.


7. Кориця дуже універсальна приправа. ЇЇ використовують у випічці, при виготовленні десертів та солодощів, додають в гарячі напої та каву.


8. Крім кулінарії корицю також використовують в медицині. Вона має високі антиоксидантні властивості, а її ефірна олія використовується є компонентом багатьох ліках проти простуди.


9. Також ефірна олія кориці використовується в парфумерії та косметології, а висушені шматочки кориці знайшли своє застосування навіть у декоративних цілях.


10. Запах кориці багато у кого асоціюється з затишком та домашнім теплом, це один з найбільш популярних ароматизаторів у світі. Його часто використовують для збільшення продажів випічки у великих супермаркетах.


Бажаємо, щоб і у вас було все як у кориці - затишно та спокійно. А ми подбаємо про вас через наши страви!


 
 
 

Commentaires


Друзі! З січня 2020 ми на канікулах, замовлення не приймаємо!

Але якщо є пропозиції чи питання:

пишіть/дзвоніть: 099-160-12-71, Аджі

Дякуємо за замовлення! :)

Незабаром зв'яжемось з вами!

yammy_edited.jpg

© 2019 Aji & Vika

bottom of page